Eyl
30th

AK Parti çakıldı, CHP uçtu !

Posted by admin
Sonar Araştırma Şirketi’nin 1-20 Eylül tarihlerinde yaptığı araştırmaya göre seçmenler, açılımlar nedeniyle MHP ve CHP’yi tercih etmeye başladı. Eylül ayı verilerine göre, CHP 29 Mart seçimlerinde aldığı yüzde 23′lük oy oranı 27.21′ye, MHP ise yüzde 15′lik oy oranını 19.03′a çıkardı. 29 Mart yerel seçimlerinde “İl Genel Meclisi” oyları itibarıyla yüzde 38 oy alan AKP’nin oy oranı aradan geçen 6 ayda yüzde 34′lere kadar düştü.

Sonar Araştırma Şirketi’nce 1-20 Eylül tarihlerinde “Türkiye Siyasi Eğilimler ve Beklentiler: Eylül 2009″ başlığı ile gerçekleştirilen araştırma, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun ve Van illerindeki 20 ilçe ve 20 köyde yaşayan 3 bin kişinin katılımıyla yapıldı.

‘Açılım’ın etkisi

Araştırmaya göre, Ağustos 2009′da parlamento dışı siyasi partilere oy verme eğilimi gösteren seçmenler, Kürt açılımı nedeniyle Eylül ayında MHP ve CHP’yi tercih etmeye başladı. Ağustos ayında yüzde 35 oy oranına sahip olan AKP ise 30 günlük periyotta yüzde 1′lik düşüşle yüzde 34′lere geriledi. Eylül ayı araştırma verilerine göre, CHP 29 Mart seçimlerinde aldığı yüzde 23′lük oy oranı 27.21′ye, MHP ise yüzde 15′lik oy oranını 19.03′a çıkardı. DTP’nin oy oranı ise yüzde 1′lik bir  artışla yüzde 6.08 olarak belirlendi.

En önemli sorun

“Türkiye’nin en önemli sorunu ne?” sorusuna katılımcıların yüzde 66.7’si işsizlik ve istihdam, yüzde 50.2’si pahalılık, yüzde 24.8′nin ise güvenlik yanıtını vermesi, yurttaşların oy tercihlerinin değişmesindeki en büyük etkenin ekonomik istikrarsızlık olduğunu ortaya koydu.

Hükümetin Kürt açılımı çalışmalarının gelecek 6 aylık dönemde siyasi partilerin oy oranları üzerinde belirgin bir değişiklik yaratması bekleniyor.

Tek parti dönemi bitebilir

Araştırma verilerine göre, ilk genel seçimlerde AKP’nin yüzde 34 oranında oy alması durumunda yeterli milletvekili sayısı sağlayamayacağı için parlamentodaki “AKP iktidarı” dönemi sona erecek. CHP, MHP ve DTP’nin eylül ayı araştırma sonuçlarına paralel bir oy oranına sahip olmaları durumunda ise AKP’siz bir koalisyon kurulmasının önü açılacak.

Kaynak: Cumhuriyet

Eyl
29th

Jordan yatakta iki kişilikli-FOTO

Posted by admin

Katie Price’ın yatakta çok vahşi olduğunu belirten ünlü golcü futbolcu, bu sözleriyle oldukça gündem yaratacağa benziyor.

13069.20090929103448..gif

Sevgilisinin sevişirken iki farklı kimliğe sahip olduğunu belirten Yorke, Katie’nin daha masum, sevecen ve yumuşak olduğunu fakat Jordan kimliğinin ise tam aksine daha dişi, vahşi ve sert olduğunu belirtti.

Eyl
29th

Türk erkeğini yıkan anket

Posted by admin

İngiliz One Poll adlı internet sitesinin yaptığı ‘Dünyanın en iyi sevişen ve en kötü sevişen erkekleri’ anketinde Türk erkekleri ‘kötü’ler listesinde 9. sırada yer aldı. Kadınlara göre bunun nedeni Türk erkeklerinin sevişirken aşırı terlemesi…

EN KÖTÜ ALMANLAR
20’den fazla ülkenin yer aldığı ‘en kötüler’ listesinde başı çok kötü kokan Almanlar çekiyor. İkinci sırada ‘yatakta her şeyi kadından bekleyen tembel’ İngilizler yer alıyor. Tüm bu kötü özelliklerden hiçbirine sahip olmayan İspanyollar ise ‘dünyanın en iyi sevişen erkekleri’ unvana sahip.

En iyi sevişenler İSPANYOLLAR
1- İspanya
2- Brezilya
3- İtalya
4- Fransa
5- İrlanda
6- Güney Afrika
7- Avustralya
8- Yeni Zelanda
9- Danimarka
10- Kanada

En kötü sevişenler ALMANLAR
1- Almanya (pis kokuyor)
2- İngiltere (tembel)
3- İsveç (çok hızlı)
4- Hollanda (çok dominant)
5- ABD (çok sert)
6- Yunanistan (çok romantik)
7- Galler (çok bencil)
8- İskoçya (çok sesli)
9- Türkiye (çok terli)
10- Rusya (çok kıllı)

(Haberturk)

Eyl
29th

Borsada Yeni Bir Rekor

Posted by admin

Borsa 48 bini aşarak yeni bir rekor kırdı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) Bileşik Endeks gün sonunda 48.364,83 puana ulaşarak 2009 yılı kapanış rekorunu yeniledi.

Endeksin 1. seans içinde ulaştığı 48.420,09 puanlık seviye de 2009 yılı seans içi rekoru oldu.
İMKB Ulusal 100 Endeksi, ikinci seansta 334,35 puan artarak 48.364,83 puandan rekorla kapandı. Hisse senetlerinin ikinci seanstaki ortalama değer artışı yüzde 0,70 olarak gerçekleşti.
Endeks bundan önceki 2009 yılı kapanış rekorunu 48.073,35 puanla 25 Ağustos günü kapanışta kırmıştı.İlk seanstaki 214,65 puanlık artış dikkate alındığında, Borsa endeksi günün tamamında 548,90 puan yükseldi.Hisse senetleri günlük bazda ortalama yüzde 1,15 değer kazandı.

İstanbul serbest piyasada, kapanış saatlerinde doların satış fiyatı 1,4930 liraya yükselirken, avronun satış fiyatı 2,1690 liraya geriledi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, piyasanın kapanışı itibariyle Kapalıçarşı’da 1,4880 liradan alınan dolar 1,4930 liradan, 2,1650 liradan alınan avro 2,1690 liradan satılıyor. Serbest piyasada önceki kapanışta 1,4920 lira olan dolar güne 1,4900 liradan, 2,1830 lira olan avro da 2,1800 liradan başlamıştı.

Eyl
29th

Dündar’ın sevgilisi İranlı çıktı

Posted by admin

KÜRŞAT BAŞAR’DA TANIŞMIŞLAR
18 yıldır evli olan gazeteci Can Dündar’ın iki hafta önce Bebek’te ‘Su Samuru’ adlı tekndene öpüşürken görüntülendiği kadın arkadaşı, İranlı oyuncu Taies Farzan çıktı.

taiesfarzan2112.jpg

“Birini sevdim. Ve -suçsa bu- hesabını, vermem gereken tek kişiye, eşime verdim.” diyerek aşkını kabul eden Dündar, Farzan’la geçen Mart ayında katıldığı “Kürşat Başar’la” adlı programda tanışmış.

can.jpgCan Dündar’ın Taies Farzan’la tanışıklığı kısa süre sonra aşka dönüşmüş. Tahran doğumlu olan Farzan’ın ailesi İran’dan Türkiye’ye sonra da Almanya’ya göç etmiş. Farsça, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Kürtçe konuşan Farzan, Özcan Deniz’le Kader dizisinde, geçtiğimiz yıl da ‘Gölgesizler’ adlı filmde rol aldı. Yönetmenlik de yapan Farzan, yazıp yönettiği kısa metrajlı filmle Los Angeles’ta ‘en iyi yönetmen’ ödülünü almış.
 cann.20090929110617..jpg
GÖLGESİZLER FİLMİNDEN

HEM YAZIYOR HEM YÖNETİYOR

Eyl
29th

Almanya’yı sallayan TÜRK KIZI!

Posted by admin

Almanya’nın popüler Pro 7 kanalının düzenlediği Popstar yarışmasında elemeleri geçerek Amerika nın Las Vegas kentindeki finallere gitmeye hak kazanan Türk kızları Elif ve Esra dikkatleri üzerlerinde topladı.

Almanya Türk kızı Elif’i konuşuyor 
 
Bild gazetesinin “Elif Almanya’yı büyüledi” başlığını kullandığı 16 yaşındaki Elif yarışmaya Berlin’den katıldı. Gitar çalabilen Elif aynı zamanda beste yapıyor. Yarışmanın favorisi olarak gösterilen Elif hakkında Alman medyasında bugüne kadar çok sayıda haber çıktı. Türk kızı Elif’in kısa sürede büyük bir hayran kitlesi oluştu. İnternetteki video paylaşım sitesi Youtube’deki videosu hergün binlerce kişi tarafından izleniyor.

 

 

Paris’e düzenlenen bir okul gezisine katıldığı sırada dişi kırılan Elif güzelliği ve sempatik tavırlarıyla da büyük beğeni topluyor.Almanya’daki ön eleme ve elemeleri kazanan Elif, 19 arkadaşı ile birlikte Las Vegas’a giderek buradaki finallerin ilk etabını da başarı ile tamamladı. İnanılmaz bir yetenek olarak nitelendirilen Elif’in gitarın yanı sıra piyano çaldığı ve rahat sempatik tavırları ile beğenildiği bildirildi.(VATAN)

Eyl
29th

Kıvanç ve Berenin yeni aşkı

Posted by admin

Kıvanç Tatlıtuğ, kendisinden 13 yaş büyük sevgilisi Meltem Cumbul’la barışırken Beren Saat’te, Bülent İnal’la aşklarına devam etme kararı aldı.

Aşk-ı Memnu dizisinde Behlül karakteriyle kariyerinin en parlak çıkışını yakalayan Kıvanç Tatlıtuğ, kendisinden 13 yaş büyük sevgilisi Meltem Cumbul’la barışırken Bihter karakterini oynayan rol arkadaşı Beren Saat’te, ayrıldığı sevgilisi Bülent İnal’la aşklarına devam etme kararı aldı. Tatlıtuğ ve Cumbul çiftinin arası Tatlıtuğ’un, rol arkadaşı Beren Saat ile anılmasından sonra açıldı ve ikili ayrıldı.

Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ eski aşklarına bıraktıkları yerden başladılar. Meltem Cumbul ve Kıvanç Tatlıtuğ çifti Clup 29′da düzenlenen davete el ele katılırken, Beren Saat de, sevgilisi Bülent İnal’la Kanyon Alışveriş Merkezi’nde dolaşarak aşklarını ilan ediyorlardı. Objektiflere alışamayan Saat ve İnal’ı bu kez karışlarında gördükleri gazeteciler ayırdı.

Eyl
29th

Zerrin Özer 18 yaşında gibi!

Posted by admin

Şarkıcı Zerrin Özer bıçak altına yattı. Estetik ameliyat yaptırdığını da gizlemeyen sanatçı son operasyonu anlattı. 

Ünlü şarkıcı Zerrin Özer, göz kapaklarına estetik yaptırdı. Gazete Habertürk’ün haberine göre; Özer, yaptırdığı ameliyatları açıklamaktan çekinmediğini söyledi ve “Şeffaf bir kadınım, yakışan şeyleri saklamam. İki kez estetik ameliyat geçirdim. Dünya yaşım yok, kendimi 18 yaşında hissediyorum, hiç büyümeyeceğim” şeklinde konuştu.

Eyl
29th

ADSL Hizmetinde Yeni Uygulama

Posted by admin

Rekabet Kurumu’nun resmi web sitesinde yapılan duyuruya göre, 18  Şubat 2009 tarihinde Rekabet Kurulu’nun verdiği kararla, Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin ADSL  hizmetinin sabit telefon aboneliğine bağlanması uygulamasına son verilmesi ve  yalın ADSL hizmetine başlamak için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu;na  (BTK) başvurmasına karar verdiği hatırlatılarak, Türk Telekomünikasyon A.Ş.  tarafından söz konusu başvurunun ay içinde yapılması şartını da içeren kurulun, bu kararı kamuoyuna 27 Nisan 2009′da duyurmasına rağmen, uygulamanın başlamamasının tüketicilerin  ve tüketici örgütlerinin tepkilerine neden olduğu ve bu yüzden Rekabet Kurumu’nun  yalın ADSL hizmetinin halen neden başlatılmadığı konusunda pek çok soruyla karşılaştığı açıklandı.  
BTK tarafından onaylanacak bir tarife ile uygulamanın yürürlüğe gireceği belirtildi.

Eyl
29th

20 bine otel odasında S€KS

Posted by admin

Son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonuna adı karışan CHP’li Hakkı Süha Okay’ın kardeşini Çırağan Sarayı’ndaki alemin yaktığı ortaya çıktı.

Teknik takipte, Çırağan’da manken Ece Gürsel’le birlikte olduğu tespit edilen Mustafa Fehmi Okay’ın aynı soruşturmada tutuklanan ‘Hassas Burun’ lakaplı kimyager Hüseyin Rıza Işık’la yaptığı telefon görüşmeleri ve şebeke üyelerine verdiği şifreli talimatlar da dinlemeye takıldı.

ECE GÜRSEL’LE 20 BİN TL KARŞILIĞINDA ALEM
Yapılan takiplerde şebekenin üst düzey bir yetkilisinin Çırağan Oteli’nde manken Ece Gürsel’le 20 bin TL karşılığında birlikte olduğu belirlendi. Polisin yaptığı araştırmalarda bu kişinin CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay’ın kardeşi Mustafa Fehmi Okay olduğu anlaşıldı.

TESLİM OLDU, SORGUYA ALINDI

İstanbul’da iki hafta önce gerçekleştirilen, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ile dördüncü sınıf emniyet müdürleri Murat Nemutlu ve Mustafa Aral’ın da aralarında bulunduğu 12 kişinin tutuklandığı son zamanların en büyük uyuşturucu operasyonu kapsamında hakkında arama kararı çıkartılan Mustafa Fehmi Okay, dün sabah saat 10.00 sıralarında teslim olmak için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Beşiktaş’taki binasına geldi.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’in talimatı üzerine Okay, İstanbul Narkotik polisi tarafından gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen Okay, saat 10.40 sıralarında sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

‘BARON’UN SAĞ KOLU’ İDDİASI

CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay’ın kardeşi olan Mustafa Fehmi Okay’ın, 200 milyon Captagon hap imal edebilecek uyuşturucu maddenin yakalandığı operasyonda kapsamında yapılan telefon dinlemelerine takıldığı tespit edildi. “Uyuşturucu baronu” Habip Kanat’ın sağ kolu olduğu ve imalathanenin yöneticisi konumunda olduğu iddia edilen Mustafa Fehmi Okay, polisin yaptığı teknik takibe takıldı. Yaklaşık bir yıldır uyuşturucu şebekesinin faaliyetlerini izleyen İstanbul Narkotik polisi, şebekenin üst düzey sorumluları uyuşturucu baronu Habip Kanat ve “Hassas Burun” kimyager Hüseyin Rıza Işık’ın kadınlarla İstanbul’un Holiday Inn, Four Seasons gibi lüks otellerinde alem yaptığını tespit etti.

ÇIRAĞAN’DA 20 BİN TL’YE ECE GÜRSEL’LE ALEM

Yapılan takiplerde şebekenin üst düzey bir yetkilisinin Çırağan Oteli’nde manken Ece Gürsel’le 20 bin TL karşılığında birlikte olduğu belirlendi. Polisin yaptığı araştırmalarda bu kişinin CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay’ın kardeşi Mustafa Fehmi Okay olduğu anlaşıldı.

MANKENLERİN İFADESİ ALINACAK!

Okay’ın Çırağan Oteli’ndeki alemini tespit eden polis, Habip Kanat ve Hüseyin Rıza Işık’ın da manken T. ve manken P. ile 20 bin TL; manken A. ile 15 bin TL; manken B. ile 3 bin TL karşılığında Holiday Inn ve Four Seasons gibi lüks otellerde birlikte olduğunu belirledi. Narkotik polisinin yaptığı bu takip, operasyonun mankenler dünyasına sıçramasına da neden oldu. Polisin takibine takılan mankenlerin “para karşılığı seks yaptıkları” iddiasıyla önümüzdeki günlerde emniyete çağrılarak ifadelerinin alınacağı belirtildi.

ŞİFRELİ GÖRÜŞMELER

Mustafa Fehmi Okay’ın “Hassas Burun” olarak bilinen kimyager Hüseyin Rıza Işık ve uyuşturucu imalathanedeki işçilerle yaptığı görüşmeler de teknik takibe takıldı. Takip sırasında Mustafa Fehmi Okay’ın şebeke üyelerine talimat verdiği, “Kazanlar hazır” ve “Kazanlar ısındı” şeklinde şifreli görüşmeler yaptığı öne sürüldü. Okay’ın, bugün Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’e ifade vereceği öğrenildi.

KANAT’IN EK İFADESİ ALINDI

Operasyon kapsamında iki hafta önce tutuklanan Habip Kanat’ın da ek ifadesi alındı. Soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk’in talimatıyla tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nden saat 13.00 sıralarında cezaevi aracıyla Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilen Kanat’ın savcı Mehmet Berk tarafından ek ifadesi alındı.

CHP’Lİ HAKKI SÜHA OKAY: ‘Kardeşimin adı geçtiği için çok üzgünüm’

CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Süha Okay, kardeşinin adının İstanbul’da yürütülen bir operasyonda geçmesinden üzüntü duyduğunu söyledi. Yargı sürecinin gerçekleri ortaya çıkaracağından en ufak bir kuşku duymadığını belirten Okay, “Böyle bir olayın içerisinde kardeşim Mustafa Fehmi Okay’ın adının geçmesinden üzüntü duymaktayım. Kendisinin böyle bir olaya karıştığına ihtimal dahi vermek istemiyorum. Kardeşime ilişkin bu olay için yargı sürecinin gerçekleri ortaya çıkaracağından en ufak bir kuşku duymuyorum. Hukukun gereği ne ise onu saygı ile karşılıyorum.”