Ankara Sohbet

28 Mart 2023 tarihinde Şehir Sohbet kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 3395

Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer

Mobil Sohbet

istediğiniz tüm cihazlardan bağlanabilirsiniz.

Radyo ve Müzik

Sohbet ederken Aktivitelere katılmayı unutmayın.

Sohbet programı

Sohbet programı ile güvenilir sohbet edin.

Ankara ❤️ Sohbet ❤️ Odaları

Merhabalar, Sevgili Trsohbet sohbet okurlarım, biliyorsunuz ki her gün farklı bir ilimizi tanıtıyor. Tanıtmakla kalmayıp, o ilimizin kendine has olan Ankara ❤️ sohbet ❤️   Odalarından da sizlere bahsetmiş oluyorum.

ankara sohbet

ankara sohbet

Bugün de sizlere bu makalenin Ankara sohbet odaları, Ankara ilimizin özellikleri, güzellikleri ve halkından bahsetmek istiyorum.

Şu an bu makaleyi okuyacak olan belki binlerce Ankaralı okurlarımız olacaktır. Umarım severek okuyup, bizi desteklemeye devam ederler.

Bir Çok kültürün ve kültürlerin harmanlandığı Türkiye cumhuriyetinin başkenti olan şehir Ankara‘dır. peki Ankara ilimiz ne zaman başkent ilan edilmiştir.

Tam tarihli Şöyledir ki ; 13 Ekim 1923 tarihinde çıkarılan bir kanun ile Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur.

Kalbimizde yaşattığımız sevgili atamız “Atatürk” Ankara ilimizde olan Anıtkabir’e defnedilmiştir. Belki de defalarca birçoğunuz ziyarete gitmişsinizdir.

Yine de kısa bir açıklama yapmak isterim. Türkiye’den değil belki yurtdışından ziyarete gelmek isteyenler olursa diye , Türkiye’nin başkenti Ankara’nın Çankaya ilçesinde Yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını içeren bir komplekstir. Tam dokuz yıllık bir süre zarfında tamamlanmıştır.

Başlama tarihi : 1944 olup 1953’de tamamlanarak bitirilmiştir. Ben şahsım adına deniz olmadığı için Ankara ilimize çok ısınamasam da, Sırf Atatürk’ün kabri orada diye sevdiğim bir ildir.

İnsanları ve havası soğuk olmasına rağmen Türkiye’nin gözbebeğidir. Ankara halkının kendine özgü yerel bir kültürü vardır. Ankaralıların ortak payda buluşması ve kültürü yeme içme, müzik, konuşma tarzı gibi eylemlerdir.

Ankara ilimizin köklü tarihi, coğrafi konumu, doğal güzellikleri ile birlikte birçok insanı da kendine hayran bırakmayı başarmış bir şehirdir.

Eğer ki ben bu güzelliklerin hepsini burada sıralayıp yazmaya çalışsam sayfalarca makale çıkar ortaya, o yüzden kısa, net, anlaşılır başlıklar şekilde Ankara’yı size aktarmaya çalışıyorum.

Ankara yöresel kıyafetlerden tutun, türkülere, tarihinde Halk oyunlarına kadar bir çok bilgiyi ve kültürü içinde barındırır. Ankara’nın, bu güzel ilimizin birbirinden güzel 25 ilçesi bulunmaktadır.

Birkaç tanesini sayalım ” Çankaya, çubuk, elmadan, Polatlı, Sincan” gibi peki bu güzel şehrimizin nüfus ölçümü ne kadardır, 5 milyon 505 bin tahmin edilmekte ve oldukça önemli coğrafi konuma sahiptir.

Ankara Sohbet sitesi

Ankara’nın denizi olmasa da verimli toprakları sayesinde üzerinde birçok ürün yetiştirmektedir. Ankara ilimizin sınır komşularına baktığımızda ise; doğusunda Kırşehir ve Kırıkkale, batısında Eskişehir, Kuzeyinde Çankırı, Kuzeybatısında Bolu, güneyinde Konya, ve Aksaray illerimiz yer almaktadır.

Tam olarak bilinmese de yapılan çalışmalarda arkeolojik olarak köklü bir tarihe sahip olduğu görülmektedir. Ankara Paleolitik dönemden başlayarak taa Bakır Çağı dönemine kadar uzanmış bir yerleşim yerine sahip olduğu da söylenmektedir.

Ankara İlimizde tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış illerimiz arasında yer almaktadır. Bizler Ankara’ya baktığımızda bu denli zengin kültürü barındırdığı görebilmekteyiz.

Sevgili Ankaralılar ve Trsohbet sohbet ailesi Ankara denince aklımıza ilk gelenler, Ankara kalesi, Anıtkabir, tiftik(Ankara keçisi),hacı bayram Veli türbesi, Ankara kedisi, Roma Tapınağı ve Beypazarı evleri önemli yerleri, simgelerindendir.

Ankara başkentimiz olarak ülkemizi temsil eden yemekleri ile de meşhurdur. Çorbalar, et yemekleri, dolmalar, köfteler, tatlılar, ülkemizi temsil eder. Ayrıca. Ankara kendine has Ankara türküleriyle de güzel yollar kat edip, Türkiye’mizin gururu olmayı başarmıştır.

Kar aşar zeybeği, Sarı kız, Name gelin ,Ayaş yolları gibi. Ankara’nın A’dan Z’ye her özelliğinden bahsetmişken, Ankara sohbet odalarını atlamak istemeyiz.

Ankara sohbet odaları siz değerli kullanıcılarımız için ideal bir sohbet ortamının oluşması adına özenli bir şekilde kurulmuş sistemdir.

Dünyanın neresinde olursanız olun, Ankaralı onun olmayın hiç fark etmez, canınız sıkıldığında, kendinizi yalnız hissettiğiniz de, Bir telefon kadar yakın, bilgisayarlarınızın ya da mobil telefondan bir tuşla aramıza katılma imkanına sahipsiniz.

Yapmanız gereken www.Trsohbet.Net sohbet sitemize bağlanıp, bizlerle sohbete başlamak, tanışıp kaynaşmak ve Hoş sohbetler eşliğinde kalıcı ve seviyeli dostluklar kurmak istiyorsanız. sizlerde Sitemizi ziyaret ederek, bizlerle yola devam edebilirsiniz. hepinizi https://www.trsohbet.net sitemize ve irc forumları platformumuza bekleriz.

Ayrıca sizler için hazırlanmış gündelik özgün makalelere göz atabilir kategorilerimizden dilediğiniz Sohbet sitelerine bağlanabilirsiniz.

Bağlantı sağladığınız sohbet odaları üzerinde güvenli Chat, sohbet yapabilmek adına kullanmış olduğumuz sohbet programını yükleyebilirsiniz.

Bunun yanın sıra Google play gibi Android uygulama sağlayıcılar üzerinde sizler için hazırlamış olduğumuz mobil sohbet içerikli mobil uygulamamız ile düşme kaygısı çekmeden sohbete katılabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Konuya ait benzer yazılar

Sivas sohbet odalarında Chat yapın

Sivas Chat sohbet sitesi Merhaba sevgili Sivas sohbet yeri arkadaşlarımız.

Sohbet odalarından en güzeli Sinop sohbet

Sinop sohbet Merhaba Sevgili Trsohbet Odaları'nın çok kıymetli üyeleri. D

Siirt sohbet odaları

Merhaba Sevgili Trsohbet ailemizin Çok kıymetli kullanıcıları ve misafirleri Tu