Bilecik Sohbet Odaları

24 Ocak 2023 tarihinde Şehir Sohbet kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 378

Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer

Mobil Sohbet

istediğiniz tüm cihazlardan bağlanabilirsiniz.

Radyo ve Müzik

Sohbet ederken Aktivitelere katılmayı unutmayın.

Sohbet programı

Sohbet programı ile güvenilir sohbet edin.

Trsohbet sohbet platformu’nun çok kıymetli üyeleri gün geçmiyor ki ; Türkiye’mizi oluşturan 81  ilimize bir yeni makale daha eklenmesin, Adana, Artvin, Aydın derken sıra geldi, Bilecek Sohbet Odaları  ve Bilecik şehrimizin A’dan Z’ye kadar tüm yaşanmışlıkları, nüfusu, insanları ve efsane yemeklerinden bildiğim dilimin döndüğü kadar anlatacağım.

Eğer ki makalemde eksiklerim olursa; Okurlarımızdan lütfen Mazur görmenizi diliyorum.

Bilecik Hakkında

Bilecik denildiği zaman çok enteresandır ki; aklıma orta öğretim  çağlarında yan sınıfta bir Çocuk vardı. Kendisi Bilecikliydi, okul çocuğa hayran, Çocuk bana  hayran büyüyünce seni alacam derdi, benim ise ; Umurumda değil   Çünkü İngilizce öğretmenimize aşıktım. Biricikten konu açılmışken aklıma gelen bu güzel anımı paylaşmak istedim.

Bilecik insanının girdiği okul ya da iş ortamlarında asla hemşerim, memleketlim gibi sözlerini duymamayız. Bulundukları  o ortamda tek Bilecikli kendileri olmaktadır. Bilecik halkı en çok şehirlerinin Urfa ilimizin Bilecik ilçesi ile karıştırılmasından üzüntü ve derin elem duymaktadırlar .

En büyük sıkıntıları da, bu ilin arada sıkışması  ve yine anlatırken Bursa-Eskişehir gibi iki  il arasında ibaresini belirtmek zorunda kalınır. Bazen toplum içinde de Bilecik halkı, dalga konusu olabiliyor ya da siz yoksunuz ki gibi cümlelerle kendilerini  ötelenmiş olarak  hissedebiliyorlar. Aslında kırılgan bir yapıya sahipler, peki varlık İle yokluk arasında sıkışmış olarak gösterilen fakat günümüzde var olan bu yerin, nüfus sayısı ne kadar olmaktadır. Toplam sayı 228.334 olup, 118.903 beyefendi,109.431 hanımefendi ikamet etmektedir.

Bilecik ilimizin geçmişine, tarihine doğru uzanmamız gerekirse; Bir çok kavim,  uygarlık  ve egemenliğine sahip olan Bilecik, orta Asya’ya gelip yüzlerce çadır İle Osmanlı Devletinin kuruluş merkezliğini yapması dolayısıyla farklı bir özelliğe sahiptir.

Kuruluş tarihi çok eskiye dayanır. Ayrıca kurtuluş savaşında da büyük mücadeleler sonucu, kazanılan tüm zaferler de desteği büyüktür. Kültürel bakımdan da tarihi çok zengindir. Bilecik ilimiz Üzerinde çok sayıda arkeolojik ve tarihi eser barındırmaktadır.

bilecik sohbet siteleri
bilecik sohbet siteleri

Sohbetin Doğru Adresi Bilecik

Bu tarihi eserlerin bir çoğu Osmanlı devleti zamanında yapılmış bir miras olarak bırakılmıştır. Camiler, türbeler, hanlar, hamamlar, sivil mimari örnekleri, imaret ve benzeri yapılar oluşturulmuştur. Buralarda bulunan Yörükler belirli zamanlarda gelen misafirlerine, Yörük  bayramı altında, tarihi kıyafetleri ve lezzetli yemekleriyle de unutulmaz gösteriler yapmaktadırlar.

Böylece Osmanlı tarihinin her daim almaktadırlar. Bilecik ilimizin önemli iki müzesi, Söğüt Ertuğrul Gazi müzesi ve Bilecik Müzesidir. Görülmesi gereken yerleri ise; Ertuğrul Gazi türbesi, Rüstem paşa camisi, kilise, kaymakam çeşmesi, merdiven Kaya’dır. Bilecik ilimizde kıyafetler kullanım zamanlarına göre değişkenlikler göstermektedir. Yörük köylerinde de aynı kıyafetler giyilir.

Bilecik şehrimizin mutfağına değinecek olursak, Nohutlu mantı, cevizli büzme tatlısı, bıldırcın kebabı, kaçamak, huris tepsi ve dağ eriği ekşili kesme çorbasıdır. Lezzetler insanların damak zevklerine göre değişir. Hele de yemek yapmayı seviyorsanız. Uygun olduğunuz bir zamanda deneyerek yeni lezzetler öğrenebilirsiniz.

Bilecik’in bir çok özelliğini bildiğim kadarıyla sizlere aktardım. Değinmediğimiz bir konu kaldı, oda Bilecik Sohbet Odaları hemen bu güzide ilimizin. Güzel sohbet Odalarından bahsedelim. Yurtdışı, yurtiçi, Şehirler arası, iletişimin  tek adresi olan https://www.trsohbet .net sohbet sitelerimiz.

Bilecikli kullanıcılarımıza ve Bilecik sohbet Odalarına kucak açmaktadır. Sohbetimizin başında hatırlarsınız ki Bilecikli insan bulmak çok nadir demiştik, fakat bu ihtimal sohbet odalarında bir tık daha yukarıdadır. Yani sohbet ederken, müzik dinlerken,  oyun kanallarımızda yarışma içindeyken,  her an bir Bilecikliye denk gelebilirsiniz.

Ayrıca güvenli kaliteli bir ortamda sohbet etmek, sizlerindi hakkı diye düşünüyorum. Sitemize gelin konuşalım, tanışalım, seviyeli Sohbet ortamlarında gerçek dostluklar nasıl oluyor, tüm Dünya’ya ve sohbet sitelerine beraber anlatalım. Hepinizi trsohbet sohbet sitemize bekleriz.

Benzer Yazılar

Konuya ait benzer yazılar

Ankara Sohbet

Ankara ❤️ Sohbet ❤️ Odaları Merhabalar, Sevgili Trsohbet sohbet okurlarım

Sivas sohbet odalarında Chat yapın

Sivas Chat sohbet sitesi Merhaba sevgili Sivas sohbet yeri arkadaşlarımız.

Sohbet odalarından en güzeli Sinop sohbet

Sinop sohbet Merhaba Sevgili Trsohbet Odaları'nın çok kıymetli üyeleri. D