Bingöl Sohbet Odaları

21 Ocak 2023 tarihinde Şehir Sohbet kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 347

Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer

Mobil Sohbet

istediğiniz tüm cihazlardan bağlanabilirsiniz.

Radyo ve Müzik

Sohbet ederken Aktivitelere katılmayı unutmayın.

Sohbet programı

Sohbet programı ile güvenilir sohbet edin.

Bingöl Chat sohbet odaları

Sevgili Trsohbet sohbet platformu okurları,bugün ki makalemde sizlere Bingöl Sohbet Odaları ve Bingöl ilimizin merak edilen bazı özelliklerinden, farklılıklarından bahsetmek isterim.

bingöl sohbet
bingöl sohbet

Tarihinden, insanlarından, geçim kaynağından, neleri meşhur, etnik köken yapısı nerelere kadar dayanıp uzanmakta, nüfusu hepsini bildiğim kadarıyla aktarmaya çalışacağım.

Eksik olursa lütfen af fola, Umuyorum ki sizler de severek okur bilmediğiniz noktalar var ise öğrenmiş olursunuz.
Bingöl ilimiz Doğu Anadolu Bölgesi’nin Fırat bölümde yer almaktadır.

Bingöl kültürel açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahiptir. Bu ilimizin yine geçmişinde birçok uygarlık kalıntılarına da rastlamak mümkündür.

5000 yıl öncesine kadar dayanan geniş bir kültürü vardır, Ve yine asırlar öncesine dayanan, zengin çevresi ile Urartular, Asurlar, Hititler, Persler, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi birçok devletin hâkimiyet alan altında bulunarak da burum buram tarih kokan bir coğrafya ya sahiptir.

Bingöl ilinin merkezi dışında en eski beldelerinden olan Kiğı ve genç özellikle tarihsel kalıntı birikimlerini taşımaktadır.

Bingöl İlimizde İslam öncesi dönemden kalan en önemli değerler kale, kümbet, mağara ve kiliselerdir.

Bingöl şehrimizin tarihin de birçok İslami öncesi eserler bulunmaktadır.Bingöl ilimizin nüfus ölçümü,tam olarak 284.744 olmaktadır.

Bu nüfus ’un 145.049 beyefendiler, 141.063 hanımefendiler ’den oluşmuştur. Yüzdesi ise ; %51.54 beyefendi, %50.47’si hanımefendi ile kaplıdır.

Gün geçtikçe Bingöl ilimizde nüfus artışı yükselmektedir.
Bingöl ilimizin beyefendilerinin kılık ve kıyafeti tiftikti kalpak, yelek, şalvar, tüm çorap, hanımefendilerinin kılık ve kıyafetleri ise ; fistan, şalvar, entari, gömlek ve şaldır.

Bingöl halkı misafirperver, sıcakkanlı, yardımsever ve çalışkandır. Bingöl mutfağının ve yöresel yemeklerinin bir çoğu ayran, bulgur, et, süt, çökelek ve yenilebilen bitkilerden yapılmaktadır.

Hamura dayalı olarak yapılan gömme, sirın, tutmaç, keşkek gibi yemekler en çok yapılan yemek türleri arkasındadır.

Pek çok yörede olduğu gibi yaz ve kış Mevsim’inin sebze ve meyveleri birbirine karıştırılmaz. Bingöl ilimizin iklimi ve yapısı Karasal iklime sahiptir.

Bu şehirde ortalama sıcaklık sürekli düşüktür. Yazları sıcak ve kurak geçerken kışları serttir. Ayrıca yoğun kar yağışı gözlenmektedir.

Bingöl Chat

Dağları ve yaylaları sürekli karlıdır. Bingöl’ün geçim kaynağı hayvancılıktır. Yaylaları çok olan bu ilimiz de gezilip görülecek birçok şahane yerleri vardır.

Bunlar; Kral kızı kalesi başta olmak üzere, sentarius kalesi, Kiğı kalesi, Kiğı camii, baban bacaları, urartu yoludur.

Mutlaka ziyaret etmelisiniz. Dokumacılığı ile de meşhur ilimizin halı, kilim, örgüleri de ön plandadır. Bingöl ilimizin ayrıca çok güzel türküleri, ezgileri vardır. Bingöl’deki güzellikleri görmeniz dileğiyle.
Trsohbet sohbet ailesi ve kıymetli misafirlerimiz. Bingöl ilimizin sizler için birçok özelliğini anlattım.

Sıra Bingöl Sohbet Odaları’mıza geldi. Bingöllü olun ya da olmayın, hiç fark etmiyor, sohbet odalarımıza giriş yaparak bizlere katılıp, bizler ile Chat yapabilirsiniz.

Günün strestini, yorgunluğunu güvenli bir sohbet ortamında huzur için de atmak, rahatlayıp, yeni dostluklar kurabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken şey, kendinize en uygun rumuzu seçip https://www.trsohbet .Net sohbet sitemize giriş yapmaktır.

Sitemize girip ortamımızı gördüğünüz de siz sevgili üyelerimiz kalıcı olmak isteyeceksiniz. Sanal’ın sıradanlığından sizler de sıkıldıysanız.

Nezih ve kaliteli bir mekan arıyorsanız, Trsohbet sohbet platformu radyo bile sizin için biçilmiş kaftandır.

Sitemizi ziyaret ederek, aramıza katılın.https://www.trsohbet.net sitelerimize tüm dostlarımızı bekleriz.

Konuya ait etiketler

Benzer Yazılar

Konuya ait benzer yazılar

Ankara Sohbet

Ankara ❤️ Sohbet ❤️ Odaları Merhabalar, Sevgili Trsohbet sohbet okurlarım

Sivas sohbet odalarında Chat yapın

Sivas Chat sohbet sitesi Merhaba sevgili Sivas sohbet yeri arkadaşlarımız.

Sohbet odalarından en güzeli Sinop sohbet

Sinop sohbet Merhaba Sevgili Trsohbet Odaları'nın çok kıymetli üyeleri. D