Bitlis Sohbet Odaları

25 Ocak 2023 tarihinde Şehir Sohbet kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 375

Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer

Mobil Sohbet

istediğiniz tüm cihazlardan bağlanabilirsiniz.

Radyo ve Müzik

Sohbet ederken Aktivitelere katılmayı unutmayın.

Sohbet programı

Sohbet programı ile güvenilir sohbet edin.

Bitlis sohbet odalarında kullanıcı ayrıcalığı

Sevgili Trsohbet sohbet ve Bitlisli kullanıcılarımız. Bugün ki makalemde sizlere Bitlis şehrimizin A’dan Z’ye  ne özelliği varsa önce onlardan, sonra Bitlis Sohbet Odaları’ndan bildiğim kadarıyla bilgiler paylaşacağım.

Tarihi, nüfusu, yemekleri, insanları, görülmesi gereken yerleri ve daha birçok merak edilen yönü İle Bitlis ilimiz, makale konumuzdur.

En sonun da Bitlis Sohbet Odaları’nda nasıl sohbet edebiliriz, bunlardan bahsederek makalemizi tamamlamış olacağız. Şimdiden keyifli okumalar dileğiyle.

Ülkemizin Türkiye cumhuriyeti olabilmesi adına yapbozun sadece bir kısmını oluşturan Bitlis şehrimizin, zamanı vaktinde yetiştirmiş olduğu çok önemli şahsiyetleri vardır. 

Bunlar kimler bir kaç örnek yazayım. Mevlana Abdurrahim-i Bitlisi, Mevlana Muhammed Berkal’i, Mevlana İdris Bitlisi, Fahrettin Ahlat’tır.

Bitlis ilimizin büyük çoğunluğu Kürtlerden oluşmaktadır. Kürtlerin duşunda Araplar ve az sayıda Türkler yaşam sürmektedir. Bu şehirin ana geçim kaynakları, tarım, ticaret ve hayvancılıktır.

Bu ilimizin gezilecek yerleri arasında gümüş kanat Şelalesi, beyaz kilise, beyaz su mesire alanı ve kitap sokağı yer almaktadır.

Bitlis halkı  sakin, çalışkan ve gelen misafirlere  Güler yüzlü, hoş davranışlar sergiliyorlar.

Daha mazbut ve sakin bir şekilde yaşam tarzı sürmektedirler. Ve Tarihimiz de Bitlis başlangıcı değişik şekillerde anlatılsa da askında Bitlis tarhi kültürü Yeni taş dönemine kadar uzanmaktadır.

Neolitik Çağ, Yeni taş veya Cilalı Taş Devri denilen bu dönem, Ortataş Devri ile Tunç Devri arasındaki arkeolojik dönemdir. Bu dönem şu tarihten binlerce yıl öncesini kapsamaktadır.

Bitlis Sohbet Siteleri

Tarihinde  de gerçek anlamda bir arkeoloji çalışması asla yapılmamıştır. Bitlis şehirimizin içerisinde yer alan Süphan ve Nemrut dağlarındaki doğal cam yatakları dolaylı yoldan Neolitik dönemine kadar çıktığını göstermektedir.

Bitlis de bu doğal camlarında yontucu, kesici, kazıyıcı olarak çevredeki yerleşim yerlerinde kullanıldığı anlaşılmıştır.

Bitlis şehirimizin Bitlis ismini nereden ve nasıl aldığı asla bilinmemektedir. Tarih boyunca da Farklı birçok isimle anılmıştır.

Atatürk bir çok ziyareti bulunmuştur bu güzel ilimize, nüfusu tam olarak 352.277 olmaktadır.181.813 tane beyefendi, 170.464 tane hanımefendi yaşam sürmektedir.

Yani % 51.61 beyefendiler, %48.39  hanımefendiler ile var olmuştur.

Bitlis mobil sohbet odaları

Bitlis şehirimizin bulunduğu bölge ve bitki örtüsü şöyledir ki ; Bitlis, Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat ve Yukarı Murat bölümlerinin sınırı üzerinde bulunan bir ilimizdir.

Bozkır iklimi sürerken bu iklim yaz ve kış aylarında değişkenlikler gösterir, kışları bol yağış, yazları kurak geçirmektedir. Bitlis’in Doğum, Sünnet ve evlenme gelenekleri çok meşhurdur. Doğu Anadolu bölgesi foklar çok yaygındır.

Halk müziği, türküler oyunları olduğu gibi yöresel kıyafetlerimde ön plandadır. Kifayetler de de zenginlik gösterilir. Hatta bir Bitlisli hanımefendi evli mi, nişanlı mı, bekar mo, giydiği kıyafetiyle çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

Geleneksel mimari evleri de dikkat çekmektedir. Bitlis turizm açısından da büyük faaliyetler göstermekte yine birçok turist tarafında merak edilip, ilgi odağı olmaktadır.

Bunun yanı sıra sportif amaçlı turizm, dağcılık, avcılık, kayak, kaplıca turizmi, kıyı turizmi gibi turizm etkinlikleri de bulunmaktadır.

Yerli turist ve yabancıların talepleri değişmektedir. Bitlis ilimizin için bu büyük bir artıdır. Nazik gölü, aygır gölü, Süphan Dağı, spor piknik yeri gibi efsane yerleri vardır. Bazı hikayeleri ile de efsane olmayı başarmıştır.

Geleneksel, yöresel yemekleri ise ; Tutmanc Aşı, Mişevşi, Keledoş, Umanç Aşı, Has Dolması, Soğan Köftesi,  Cümür, Cevizli fetir‘dir. Değişik tatlar ve lezzetler Bitlis mutfağındadır.

Bitlis Sohbet Odaları   Ve sevgili Bitlis makalemizin sonuna geldik. Değerli üyelerimiz, sizlere Bitlis’i anlatırken aklıma birçok hikayesi de geldi, Lâkin uzun uza anlatıp sizi yormak istemedim.

Siz Bitlisli arkadaşlar, hanımefendiler ve beyefendiler canınız sıkılırsa sohbet etmek istiyorsanız. Trsohbet Sohbet Odaları’mızı ziyaret ederek bizlere katılabilirsiniz.

Kaliteli, güvenli ve seviyeli bir sohbet ortamında olmak sizlerinde hakkıdır.

Bunun için tüm dostlarımızı https://www.trsohbet .Net sohbet sitemize bekleriz.

Ayrıca sizler için hazırlanmış radyo ekibimizin farklı yörelerden farklı dj leri ile siz kullanıcılarımızın bir yandan sohbet ederken bir yandan müzik dinlemenin keyfine varmanızı istiyoruz.

Lakin daha güzel ve güvenilir bir ortamda kaliteli sohbet edebilmek için tamamen sizler için tasarlanmış kullanıcı dostu sohbet programlarımızdan bazılarını yükleyerek bize katılım yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Konuya ait benzer yazılar

Ankara Sohbet

Ankara ❤️ Sohbet ❤️ Odaları Merhabalar, Sevgili Trsohbet sohbet okurlarım

Sivas sohbet odalarında Chat yapın

Sivas Chat sohbet sitesi Merhaba sevgili Sivas sohbet yeri arkadaşlarımız.

Sohbet odalarından en güzeli Sinop sohbet

Sinop sohbet Merhaba Sevgili Trsohbet Odaları'nın çok kıymetli üyeleri. D