Burdur Sohbet Odaları

26 Ocak 2023 tarihinde Şehir Sohbet kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 338

Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer
Layer

Mobil Sohbet

istediğiniz tüm cihazlardan bağlanabilirsiniz.

Radyo ve Müzik

Sohbet ederken Aktivitelere katılmayı unutmayın.

Sohbet programı

Sohbet programı ile güvenilir sohbet edin.

Burdur sohbet siteleri

Burdur Sohbet odalarında ücretsiz Chat ve sohbet edebilirsiniz, Sevgili Trsohbet sohbet okurları bugün ki makalemde sizlere Türkiye illerinden biri olan Burdur ilimizin tarihinden tutunda, gizemli görülecek yerleri, nüfusu, geleneksel yemekleri, İnsanları ve halkı, etnik yapısı ve bir çok güzelliğinden bildiğim kadarıyla sizlere makalemde Bilgi vermek istiyorum.

burdur sohbet siteleri
burdur sohbet siteleri

Ayrıca sohbet Odalarını da anlatacağım, Herhangi gibi bir eksiğim olur ise şimdiden af fola diyerek makaleme başlıyorum.

Anadolu’muzun şirin bir Şehiri olan Burdur, binlerce yıllık tarihi, doğası ve el değmemiş güzellikleri ile de ön plandadır.

Teke yöresinin kültürel başkenti olarak bilinen Burdur ilimiz, batı Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Burdur ilimiz ayrıca göller, güller ve gönüller diyarı olacakta anılmaktadır.

Bu ilimizin doğusunda ve güneyinde Antalya, Batısında Denizli, güneybatısında Muğla, Kuzeyinde ise Afyon ve Isparta illeri ile etrafı sarılmıştır.

Antik dönem de Burdur’un ismi Pisidia olarak kullanılmaktaydı. Malazgirt zaferinden sonra  Türkler buraya yerleşim alanı kurup, yaşamaya başlamışlardır.

Bugünkü Burdur toprakları 1391 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Daha sonra Burdur sancağı kurularak bu şehrimiz il olmuştur. Bu Toprakları bulan ve  kuran kavimler, bölgenin güzelliği karşısında “Cennet buradadır. Burada dur!” demişlerdir.

Bu söz Zaman aşımına uğrayarak halk arasında değişime uğramış ve yine halk arasında “Burdur” haline dönüşmüştür.  

Tarih kalıntılarından ve tarihten bazı eserlerin bakır, kurşun, kalay, gümüş, altın, tunç ve elektron gibi madenlerden yapılmaya başlandığı ilk Tunç Çağına ait olduğu belirlenmiştir.

Bu dönemlerde kaplar elde yapılıp, Çağın sonunda ise geometrik süslü ve boyalı çanak çömlek yapımına başlanmıştır. Tarihimizde iz bırakan bir ilimizdir.

Burdur şehrimizin nüfusuna bakacak olursak, tam sayı beyan etmek gerekirse de şöyledir ; Nüfusu 273.716’dır.Bu totalin 137.372’si beyefendi, 136.344 hanımefendi vardır.

Yüzdesine bakarsak  % 50.19 beyefendiler, % 49.81 hanımefendiler oluşturuyor.

Burdur mobil sohbet odaları

Ve Burdur’a gittiğinizde muhakkak görmeniz gereken tarihi eserler şunlardır ; Sagalassos Antik Kenti, Kibyra Antik Kenti, Bakibey Konağı, incir han, Taş Oda Konağı, Kremna Antik Kenti ve Susuz Kervansarayı gibi efsane yerleri olup, mutlaka görülmeye değer mekanları doğa tarihi müzesi, salda gölü, mısırlılar Evi’dir. Eski giysilerin Burdur’un merkezinde kalksa da kırsal kesimde yer yer görülmektedir.

kıyafetler bebekler, Çocuklar, Kadin erkek, Genç kızlar, gelin kızlar, yaşlılar  olmak üzere bir çok çeşide ayrılır.

Burdur ilimiz Yörük halkına da kucak açmış olup , bu ilimizde yaşam sürmektedirler. Ayrıca yine  Bu Şehrimizin turizm açısından da kendini ilerletmiş, zengin ve Bir çok yabancı turistin ilgisini çeken faliyetler ön plana çıkmıştır.

Bunun yanı sıra Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan, eşsiz turkuazın tonları, beyaz kumsallarıyla Dünyanın en berrak göllerinden biri olan Salda Gölü, kış turizminde adından sıkça söz ettirmeyi de başarmıştır.

ekonomisinin çok büyük bir bölümü hayvancılık ve tarıma dayalıdır. Lakin son bir kaç yıldır ise ; mermer sektöründe de faaliyetler gösterip adından  çokça söz ettirmiştir.

Yöresel lezzetleri ise ; Dirmil Kebabı, Gölhisar Kavurması, Gözlemeler, Adak Aşı, Haşhaş Helvası, Pide, Katmer, Cevizli Baklava gibi tatları öne çıkan lezzetleri arkasındadır.

İnsanları yardım sever, misafir Per ver ve oldukça centilmendir. Yazmış olduğum Trsohbet makalemde Burdur ilinin birçok özelliklerinden bahsettim, geriye sohbet Odaları kaldı.

Onlara da kısa ve öz şekilde değinmek isterim. Burdur sohbet Odaları deyince aklınıza sadece Burdurlu kullanıcılarımız ya da üyelerimiz gelmesin lütfen çünkü sohbet ortamımıza nerede okursanız olun giriş sağlaya biliyorsunuz.

Canınız sıkılmış olabilir, güven içerisinde belki birileriyle Chat yapmak isteyebilirsiniz. Hiç çekinmeden rahatlıkla kendinize uygun bir rumuz seçerek Burdur sohbet sitemize bağlanıp, keyifle Chat edin.

Yazılı Chat etmeyi seven herkesi sohbet sitemize bekleriz.

Ayrıca sohbet siteleri üzerinde trsohbet sunucusunda bulunan radyo ve bu radyo da yayın yapan bir birinden kaliteli radyo yayıncılarımız tarafından dolu dolu güzel vakit geçirebileceğiniz radyo yayınları mevcuttur.

İnsanların çoğu günümüzde akıllı telefonlardan iş yapmaktadır ve bu akıllı telefonlar hayatımızın her yerinde bulunmaktadır.

Akıllı telefonlarla yapılan işlemler arasında bazen kafa dinlemek gerekiyor ve sizler için oluşturduğumuz akıllı telefonlar için mobil sohbet uygulamamız android mağazalarda yerini almıştır.

Adroid mağazalarda bulunan trsohbet adli mobil sohbet uygulamamızı indirmek için bekleyin.

Konuya ait etiketler

Benzer Yazılar

Konuya ait benzer yazılar

Ankara Sohbet

Ankara ❤️ Sohbet ❤️ Odaları Merhabalar, Sevgili Trsohbet sohbet okurlarım

Sivas sohbet odalarında Chat yapın

Sivas Chat sohbet sitesi Merhaba sevgili Sivas sohbet yeri arkadaşlarımız.

Sohbet odalarından en güzeli Sinop sohbet

Sinop sohbet Merhaba Sevgili Trsohbet Odaları'nın çok kıymetli üyeleri. D